Na českém trhu téměř 30 let. Vyberte si dovolenou z naších destinací v Chorvatsku!

Vyhledávání

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání
ID: 675196

Aljaška - Havaj - Medvědi a tropický ráj

Termín: 17.08. (Út) - 04.09. (So) 2021

Délka pobytu: 19 dní, 18 nocí

Doprava: Letecky

Strava: Dle programu

Cena: 142 900 Kč

Poloha
Nespoutanost aljašské přírody i pohoda na havajských plážích
Program
1. den
Letecky do USA. Přílet do Anchorage, přejezd na ubytování.
2. den
Přesun do Sewardu. Po cestě možnost návštěvy Wildlife Conservation Center (zvířata z celé Aljašky ve volném výběhu). Cestou fakultativně návštěva zlatokopeckého skanzenu a možnost rýžování zlata ve zlatonosné řece. Fakultativně nenáročný pěší výlet k ledovci Exit Glacier. Pro zájemce možnost obtížnějšího treku k ledovcovému poli. Večeře a návštěva místního baru. Ubytování v hotelu.
3. den
Prohlídka Sewardu nebo fakultativní aktivity dle výběru. Lodní výlet k ledovcové stěně v NP Kenai Fjords s možností pozorování velryb a tuleňů. Návštěva mořských akvárií nebo výlety po okolí. Odpoledne přesun do Homeru. Malebné přístavní rybářské městečko s největším výskytem halibutů (platýzů). Místo obklopené vysokými horami a ledovci Kachemak Bay State Park. Ubytování v penzionu v Homeru.
4. den
Vyjížďka na mořských kajacích (bezpečné a stabilní) v krásných zátokách Kachemak Bay State Park. Pozorování orlů, tuleňů a možná i medvědů či velryb z bezprostřední blízkosti. Možnost rybolovu přímo z kajaků."Možnost zapůjčení výbavy a nocování ve stanu přímo na pláži. Večer piknik u ohně s opékáním ryb.
5. den
Pro zájemce možnost trekingu po Grace Ridge Trail s překrásným výhledem na celý záliv a majestátní sopky na protějším poloostrově (k nástupu na trek je nutné dojet na kajacích). Pro zájemce další vyjížďka na mořských kajacích po okolí, popř. rybolov, relax na pláži.
6. den
Odpoledne návrat do Homeru, grilování úlovků na zahradě penzionu. Relax. případně fakultativně půldenní lov halibutů."
7. den
Fakultativní aktivity dle výběru. Nenáročný krásný trek k ledovci a jezeru plnému ledových ker. Celodenní nebo půldenní mořský lov halibutů. Letecký výlet za pozorováním medvědů na poloostrově Katmai. Případně volný program v Homeru spojený s nákupem suvenýrů či výletem lodí do Seldovie anebo Halibut Cove.
8. den
Celodenní přejezd minivanem do NP Denali. Zastávka v Iditarod centru věnovaném psím závodům a životu musherů. Možnost fakultativní projížďky se psím spřežením. Večer příjezd do Healy a návštěva místního pivovaru. Nocleh v motelu.
9. den
Celodenní výlet turistickým autobusem do srdce NP Denali. Pozorování medvědů grizzly, losů, jelenů caribou. Vše ve volné přírodě korunované výhledem na nejvyšší horu USA, majestátně stojící Denali.
10. den
Návštěva vesničky Talkeetna, historického místa, odkud se dá letět k"nejvyšší hoře Severní Ameriky Denali (6"194 m). Pro zájemce let kolem Denali s"přistáním na ledovci. Přejezd do údolí Matanuska, jednoho z nejmalebnějších na Aljašce. Večer návrat do Anchorage. Ubytování v"hotelu.
11. den
Dopoledne nákup suvenýrů nebo návštěva muzea. Odpoledne přelet na HAVAJ do Honolulu (přílet cca 22:00 hod.). Transfer do hotelu v"blízkosti pláže Waikiki.
12. den
Fakultativní aktivity dle výběru. Nenáročný trek na vyhaslý sopečný kužel Diamond Head, odkud se vám naskytne nádherný výhled na pobřeží Waikiki i celé Honolulu. Návštěva Pearl Harboru – autentická prohlídka lodi Missouri, ponorky Bowfin, leteckého muzea, či Arizona Memorialu. Případně volný program v"Honolulu, pobyt na pláži, či nákup suvenýrů. Večer fakultativně možnost představení tance hula hula, který je symbolem nejen Havajských ostrovů, ale představuje kulturní dědictví celé"Polynésie.
13. den
Dopoledne volný program v"Honolulu. Odpolední přelet na Kauai do Lihue. Když Havaj, tak Kauai! Masovou turistikou opomíjený ráj všech romantiků, trekařů a surfařů vyzařuje věčnou krásu, kterou na ostatních ostrovech nenajdete. Svými nedotčenými plážemi, vysokými zarostlými horami, kávovými, čajovými a třtinovými plantážemi, vodopády, deštným pralesem a řekami přímo vybízí k toulkám a snění. Zelené jsou zde i hory a v případě, že jste viděli filmy Jurský park nebo Šest dní sedm nocí (kromě mnoha dalších filmů natočených na Kauai), vás obrazovka nebo filmové plátno opravdu neklamaly. Vše je jak velký Jurský park. Ubytování v hotelovém resortu v městečku Kappa - písečné pláže a tropická vegetace pod horami, které se až mraků dotýkají (znáte např. z filmu Soul Surfer).
14. den
Fakultativně výlet na plachetnici nebo na kajacích podél Napali Coast, případně let helikoptérou, surfing…. Ubytování v hotelovém resortu v městečku Kappa.
15. den
Výlet do hor na jih ostrova. Příjemný trek v horách – Waimea Canyon. Vnitrozemí, které připomíná slavný Grand Canyon. Vodopády. Výhledy z výšky přes 1 000 metrů na Napali Coast a daleko přes oceán vám zůstanou v paměti navždy! Nocleh v zázvorovém háji ve stanech (ve vlastním spacáku).
16. den
Krátký výlet ve Waimea Canyon State Park - eukalyptové lesy, zázvorové háje a úžasné výhledy do „Grand Canyonu Pacifiku“. Fakultativně návštěva nejoblíbenějších jižních pláží ostrova Kauai v Poipu. Ubytování v hotelovém resortu v městečku Kappa. Rozlučkový večírek.
17. den
Poslední rozloučení s"ostrovem, dopoledne volný program. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Honolulu Případně volný program v"Honolulu, noc v"hotelu v"blízkosti letiště.
18. den
Letecký návrat do vlasti.
Doplňující informace
Scenérie národních parků, které nedokáže popsat ani ten nejpoetičtější básník. Pozorování medvědů z bezprostřední, ale bezpečné blízkosti. Lodní výlety za velrybami, mořskými vydrami a kosatkami. Romantické rybaření spojené s následným grilováním společného úlovku! Nezapomenutelné treky v horách, podél ledovců a s neskutečnými výhledy. Neobvyklý výlet na mořských kajacích a stanování na pláži. Majestátní ledová královna Denali. Havajský ostrov Kauai. Ráj trekařů, surfařů a romantiků. Divoké vlny, mořské želvy, dech beroucí zelená údolí, panenská příroda a nádherné vodopády. Ostrovy blaženosti – aloha! Jedná se o zájezd s důrazem na aktivní poznávání nespoutané aljašské a havajské přírody určený pro dobrodruhy, kteří si chtějí užít dobrou náladu, trochu toho adrenalinu i pohody. Ideální cesta pro aktivně strávené prázdniny. Poznávací zájezd určený pro ty, kteří mají rádi pěší turistiku a lahodí jim pobyt v přírodě. Důraz je kladen na aktivní poznávání nespoutané aljašské a havajské přírody. "Zažijeme dobrodružství v horách i na vlnách. Čas bude i na odpočinek na vyhlášených havajských plážích. Mozaika, která v sobě kloubí vše, co si lze představit pod pojmem „ráj“. Akce splněných prázdninových snů!
Cena zahrnuje
Mezinárodní letenka Letištní taxy Místní přelet Anchorage - Honolulu - Lihue a zpět Doprava pronajatým minibusem,"v Honolulu je v ceně pouze transport z letiště na hotel a zpět Celodenní výlet autobusem v NP Denali včetně vstupu do NP Lodní výlet člunem na poloostrov Kachemak a zpět Ubytování na Aljašce 8x v hotelech, v penzionech a pohodlných srubech ve dvoulůžkových pokojích, 2x v pronajatém stanu, na Havaji 5x v apartmánech, případně ve dvoulůžkových hotelových pokojích, 1x v zázvorovém háji v pronajatém stanu." Zapůjčení stanů a karimatek na 3 noci (2x na Aljašce, 1x na Havaji) a ostatní outdoorové výbavy kromě spacáků." Zapůjčení mořských kajaků Zapůjčení rybářské výbavy"(v rámci výletu na mořských kajacích) Český průvodce Cestovní pojištění
Cena nezahrnuje
Cestovní povolení USA - ESTA | 14"USD Vstupy do památek a muzeí Stravování Spropitné Příplatek za jednolůžkový pokoj | 24"900"Kč Fakultativní aktivity
17.08. (Út) - 04.09. (So) 2021 - 19 dní, 18 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba
Dle programu
Letecky/
-142 900 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměAljaška
MístoAljaška
HotelAljaška - Havaj - Medvědi a tropický ráj
Dospělá osoba
Termín17.08.2021 - 04.09.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místo
StravováníDle programu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Livingstone s.r.o. IČO: 26248051
Vytvářím objednávku...